Pon. - Sob.: 12:00 - 00:00 / Niedz.: 12:00 - 23:00

8 rzeczy, których nie wiecie o "Pod Wawelem" Kompania Kuflowa

8 rzeczy, których nie wiecie o "Pod Wawelem" Kompania Kuflowa

Na pierwszy ogień... idzie Ognista Szpada! Jest jednym z najczęściej zamawianych dań w Pod Wawelem oraz dostępnym w wersji drobiowej lub wieprzowej. Podawana jest na ogromnej desce, oczywiście z mnóstwem pysznych składników - ale prawdziwym hitem jest PŁONĄCE JABŁKO!

 

Nasz ROSÓŁ przygotowywany jest według tradycyjnego przepisu z użyciem starannie wyselekcjonowanych warzyw od lokalnych małopolskich dostawców. Naszą największą dumą jest jednak nasz własny MAKARON DOMOWY. Rosół tak jak pozostałe zupy podawany jest w podwawelskich rondelkach emaliowanych z pobliskiego Olkusza.

 

Czy wiecie, że Żeberka z grilla są głównym bohaterem naszego kalendarza promocji w środy? Tak, co środę mamy dla Was w pysznej cenie ogromną porcję żeberek z grilla, do których oprócz dodatków możecie wybrać jeden z dwóch sosów! Miodowo - musztardowy lub dla tych którzy lubią na ostro czyli barbeque. W tajemnicy powiemy Wam, że najlepiej smakują z litrowym kuflem przy boku!

 

Nasze pierogi domowe z kapustą i grzybami są przygotowywane codziennie przed podaniem! A kapusta kiszona używana do farszu pochodzi z podkrakowskiej Charsznicy, czyli polskiej stolicy kapusty! Dodatkowo, co udowodniono naukowo - spożywanie jej naturalnie wzmacnia, poprawia samopoczucie oraz zwiększa odporność!

 

Czy są tu jacyś zbóje? Specjalnie dla Was w naszej karcie mamy Placek po Zbójnicku! Oprócz najlepszej wołowiny polany jest on sosem z dodatkiem lokalnych podkrakowskich grzybów!

 

Nasze Pstrągi pochodzą z Doliny Kluczwody, która jest otuliną Ojcowskiego Parku Narodowego! Dokładamy najwyższych starań, aby produkty których używamy do przygotowania dań dla naszych Gości pochodziły od lokalnych dostawców oraz miały jak najwyższą jakość, stąd wybór ryb z połowu w Ojcowskim Parku Narodowym, dzięki doskonałemu naturalnemu środowisku z którego pochodzą jesteśmy pewni ich wysokiej jakości, co potwierdzają certyfikaty dostępne na miejscu w naszej Restauracji.

 

Carpaccio jej stosunkowo młodym daniem, a historia jego powstania i nazwy jest bardzo zabawna! Podano je po raz pierwszy 1950 roku w Wenecji hrabinie Amalii Nani Mocenigo, której lekarz zalecił spożywanie tylko surowego mięsa. Szef kuchni przygotowując to danie dla hrabiny wymyślił od razu jego nazwę - Carpaccio - ponieważ przypominało mu ono obrazy renesansowego artysty Vittore Carpaccio.

 

Tak dużo, za tak niewiele! Tak można powiedzieć o wszystkich pozycjach z naszej karty. Tutaj możecie zobaczyć ile dodatków w Pod Wawelem dostaniecie do TATARA! A teraz ciekawostka - wiecie jak nazywają się przygotowane po czesku grzanki które podajemy do tatara? Topinki!

 

uber eats

Rekomendacja HolidayCheck.pl
HolidayCheck.pl
Miło nam poinformować Państwa, że restauracja Pod Wawelem dzięki głosom naszych Gości otrzymała rekomendację HolidayCheck.pl.

holidaycheck-polecony

gwarancja statysfakcji 230px

kotylion 230px

jarczynski 230px pl

pilsner urquell 230

kropla delice 255px

Szukasz pracy?

Sprawdź czy jesteś osobą, na którą czekamy!

Napisz do nas!

Lokalizacja

Restauracja "Pod Wawelem"
Kompania Kuflowa,

ul. Św. Gertrudy 26-29,

31-048 Kraków

Godziny otwarcia

Pon. - Sob.: 12:00 - 00:00

Niedz.: 12:00 - 23:00

Kontakt