Pon. - Sob.: 12:00 - 00:00 / Niedz.: 12:00 - 23:00

Uroczystość poświęcenia pamiątkowej tablicy w restauracji "Pod Wawelem"

Uroczystość poświęcenia pamiątkowej tablicy w restauracji "Pod Wawelem"

Minęło dwanaście lat, odkąd Ś.P. Jego Ekscelencja Generał Broni Biskup Polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski osobiście poświęcił restaurację “Pod Wawelem”. W minioną sobotę miało miejsce odsłonięcie upamiętniającej to wydarzenie tablicy. W wydarzeniu wzięli udział pracownicy restauracji wraz z jej właścicielem, przedstawiciele lokalnych mediów oraz zaproszeni goście. Pamiątkową tablicę poświęcił Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek.

Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy to wydarzenie o wysokiej wartości historycznej i kulturowej. Z tej okazji w Restauracji Pod Wawelem zjawiło się wielu najznamienitszych krakowian. Właściciel restauracji Artur Jarczyński wyraził wdzięczność dla Ś.P. Jego Ekscelencji Generała Broni Biskupa Polowego Wojska Polskiego Tadeusza Płoskiego, który 12 lat temu poświęcił restaurację. Restaurator podkreślił wartość tradycji i nauk chrześcijaństwa w prowadzeniu restauracji. Podkreślił, że jest to misja, w którą należy wkładać jak najwięcej serca, by dobrze służyć wszystkim gościom.

W restauracji odsłonięto pamiątkową tablicę, która została poświęcona przez Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Wspominając swojego poprzednika, mówił on o nadzwyczajnej wrażliwości Ś.P. Jego Ekscelencji, którego dobre serce objawiało się w każdym działaniu, zarówno w życiu militarnym, jak i codziennym. Poświęciwszy pamiątkową tablicę, biskup Guzdek podkreślił wagę tego typu działań upamiętniających świadectwa tradycyjnych wartości.

Ś.P. Jego Ekscelencja Generał Broni Biskup Polowy Wojska Polskiego Tadeusz Stefan Płoski za życia zajmował się sprawami prawno - wojskowymi: pojęciem ojczyzny, prawem humanitarnym, wojskiem oraz pamięcią dla ofiar wojennych. W 2004 roku został mianowany przez Papieża Jana Pawła II biskupem polowym Wojska Polskiego. Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie w Smoleńsku. Za swoje zasługi dla kraju, w 2010 r. pośmiertnie został awansowany do stopnia generała broni.

uber eats

Rekomendacja HolidayCheck.pl
HolidayCheck.pl
Miło nam poinformować Państwa, że restauracja Pod Wawelem dzięki głosom naszych Gości otrzymała rekomendację HolidayCheck.pl.

holidaycheck-polecony

gwarancja statysfakcji 230px

kotylion 230px

jarczynski 230px pl

pilsner urquell 230

kropla delice 255px

Szukasz pracy?

Sprawdź czy jesteś osobą, na którą czekamy!

Napisz do nas!

Lokalizacja

Restauracja "Pod Wawelem"
Kompania Kuflowa,

ul. Św. Gertrudy 26-29,

31-048 Kraków

Godziny otwarcia

Pon. - Sob.: 12:00 - 00:00

Niedz.: 12:00 - 23:00

Kontakt